Ciężarówki w rowie pod Gorzowem

Tiry w rowieJak podaje TVN24 "Warunki pogodowe nie dały szans kierowcom tirów na uniknięcie kolizji. Na drodze utrzymuje się 2 cm warstwa lodu. W efekcie 5 samochodów ciężarowych znalazło się w rowie. Policja demokratycznie ukarała kierowców mandatami, ponieważ stwierdziła, że nie powinni podjąć w takich warunkach jazdy. Jak to z praktyki wiemy zawsze winny jest kierowca. Oczywiście zarządca drogi, który otrzymuje pieniądze z podatków tych kierowców nic nie zrobił aby poprawić warunki na jezdni i oczywiście jest niewinny. Niestety urzędnicy włącznie z policjantami tak interpretują prawo, że zawsze po tyłku dostaje obywatel a nie urząd.

A co na to prawo?

Obowiązki zarządcy drogi tyczą w szczególności utrzymywania nawierzchni, chodników, obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą, koordynacji robót w pasie drogowym, przeprowadzenia okresowych kontroli stanu dróg i obiektów mostowych, wykonywania robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających oraz przeciwdziałania niszczeniu dróg przez ich użytkowników.

Zarządca drogi jak również jego ubezpieczyciel nie mogą powoływać się na siłę wyższą jak przesłankę egzoneracyjną (okoliczność zwalniającą z odpowiedzialności) w sytuacji, gdy szkoda powstała w wyniku nieusunięcia zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego skutków działania siły wyższej, jeżeli można było im zapobiec przez ich zlikwidowanie lub ich prawidłowe oznaczenie i zabezpieczenie.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń wpis
Ocena: 0.0/5 (0 głosów oddany)

1 odpowiedz na “Ciężarówki w rowie pod Gorzowem”

Odpowiedz

Myjnia naprawdę godna polecenia!

myjnia-zacisze.pl

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Ciekawe strony
urlopek.info-ciekawe miejsca na wakacje wizual.netserwer.pl
Wymiana linków - Bezpośrednie linki SEO
Wymiana linków - Link za link
Wymiana linków - Bezpośrednie linki SEO kondzio.info
Nowości z internetu
Podlinkuj mojego bloga
moto-blog motoryzacyjny

<a href="http://www.moto.vot.pl" target="_blank" title="moto-informacje zza kierownicy"><img src="http://www.moto.vot.pl/moto_blog.png" alt="moto.vot.pl" /></a>

Odwiedzin: