Sposoby mycia samochodów

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń wpis
Ocena: 0.0/5 (0 głosów oddany)

Myjnia bezdotykowa.

Myjcie bezdotykowe jest obecnie najczęściej stosowanym sposobem konserwacji samochodów. Przemawia za tym dostępność myjni bezdotykowych, które zazwyczaj są czynne całą dobę przez cały rok. Dodatkowym atutem jest najniższa cena mycia. Przy odrobinie wprawy można bardzo dokładnie umyć samochód. Zazwyczaj takie myjnie oferują 4 cykle mycia, które wystarczają do odpowiedniego umycia samochodu oraz zakonserwowania i nabłyszczenia lakieru. Niektórzy producenci proponują 5 cykli ale moim zdaniem jest to już tylko wyciąganie pieniędzy od klientów. Pierwszy cykl jest to przeważnie mycie zasadnicze gdzie do wody podawanej pod ciśnieniem z lancy dodawany jest środek chemiczny w postaci piany lub mikroproszku. Czynność tak dosyć skutecznie usunie błoto i brud z lakieru oraz zakoli kół. Drugi cykl czyli płukanie, którego zadaniem jest spłukanie chemii z pierwszego cyklu. Do tego używana jest zwykła woda wodociągowa. Cykl trzeci pozwala nam nabłyszczać  lakier i tu do wody dodawany jest nabłyszczacz w płynie (np. płynny wosk) i środki konserwujące. Ostatni czwarty cykl czyli płukanie ostateczne realizowany jest za pomocą wody demineralizowanej. Czynność ta ma na celu spłukanie nadmiaru wosku. Dodatkowo woda demineralizowana po wyschnięciu nie powoduje powstawania plam i zacieków na lakierze, ponieważ jest pozbawiona chemii powodującej jej uzdatnienie w wodociągach i wszelkich składników mineralnych. Mycie bezdotykowe nie powoduje matowienia lakieru ani jego zarysowań. Zazwyczaj przy takich myjniach jest dostępny odkurzacz i mamy możliwość kompleksowego wyczyszczenia całego samochodu. Z moich doświadczeń wynika, że najlepsze efekty mycia osiągałem na myjniach Ehrle.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń wpis
Ocena: 5.0/5 (2 głosów oddany)

Myjnia ręczna

myjnia ręcznaMyjnia ręczna jest najlepszym ale i zarazem najdroższym sposobem na utrzymanie samochodu w czystości. Jak wiadomo praca ludzka jest dużo droższa od pracy wszelkich automatów. W tym wypadku gwarantuje wymaganą dokładność przy myciu wszelkich detali naszego samochodu. Cały czas mam na myśli dobrą myjnię ręczną z rzetelną obsługą. Niestety wiele jest punktów tego typu nie spełniających wymogów jakie są przed nimi stawiane. Poza dokładnością mycia do konserwacji naszego samochodu są używane wydajne profesjonalne środki, które gwarantują, że lakier na samochodzie będzie cieszył użytkownika przez długie lata. Brud na samochodzie jest wstępnie namaczany za pomocą myjki wysokociśnieniowej i zmywana jest jego wierzchnia warstwa powodująca większość zadrapań lakieru. Następnie następuje mycie zasadnicze. Myjący za pomocą gąbek lub myjek są w stanie umyć wszelkie zagłębienia karoserii. Po spłukaniu sprawdzają czy nie ma ciężkich do usunięcia zabrudzeń np. z asfaltu, które są w stanie usunąć bez narażania na zniszczenie lakieru na naszym aucie. Następnie wycierają cały samochód co zapobiega powstawaniu mało widowiskowych plam pozostawianych przez wysychającą wodę. Dodatkowo możemy zakonserwować i nabłyszczyć lakier profesjonalnymi woskami, które utrzymują się przez kilka miesięcy. Wnętrze samochodu co kilka myć też wymaga gruntownego czyszczenia i to także pracownicy myjni zrobią dla nas dokładnie. Jak przyjemnie jest wsiąść do takiego czystego samochodu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń wpis
Ocena: 3.5/5 (2 głosów oddany)

Myjnia automatyczna

myjnia automatycznaMyjnia automatyczna jest najszybszą formą mycia samochodu. Nie trzeba nawet z niego wysiadać. Metoda jest zupełnie bezobsługowa i poza wciśnięciem guzika z wybranym programem nie wymaga od kierowcy żadnej ingerencji. Pod względem funkcjonalności wyróżniamy dwa typy myjni automatycznych. W jednych szczotki przesuwają się wzdłuż auta a w drugiej szczotki stoją a samochód jest przeciągany między nimi przez specjalny mechanizm . Mamy między kilkoma a nawet kilkunastoma programami mycia. Od prostego umycia i spłukania do mycia wstępnego w celu rozpuszczenia brudu oraz mycia zasadniczego aktywną pianą. Dostępne jest również woskowanie karoserii płynnym woskiem.Cały cykl skończy suszenie nadmuchiwanym powietrzem na samochód. Niektóre myjnie automatyczne mają program do mycia podwozia. Prostota korzystania jest jedyną zaletą takiej  myjni. Jakość mycia pozostawia wiele do życzenia. Wile miejsc jest niedomywanych. Szczególnie załamania karoserii. Podstawową wadą  takiego mycia jest rysowanie lakieru przez szczotki szczególnie widoczne za ciemnych kolorach . W związku z tym myjnie automatyczne wskazane są dla starszych samochodów, na których lakiery nie są w idealnym stanie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń wpis
Ocena: 0.0/5 (0 głosów oddany)

Myjemy samochód we własnym zakresie

mycie ręczne samochoduDo mycia ręcznego możemy użyć wody z detergentem lub szamponem samochodowym i szczotki lub gąbki. Do spłukania najczęściej używamy węża ogrodowego. Lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w myjkę ciśnieniową przeznaczoną do użytku domowego. Mycie we własnym zakresie nie jest czynnością trudną. Podstawową zasadą jest dokładne wstępne zmoczenie samochodu w celu odmoczenia brudu i zmycia pisku, który w czasie mycia gąbką może porysować karoserię. Niektóre myjki ciśnieniowe mają możliwość samodzielnego pobierania środka myjącego z wbudowanego zbiorniczka i uzurpują sobie miano kompletnych urządzeń do mycia bezdotykowego. Niestety to tylko teoria. Z mojego doświadczenia wynika, że myją słabo i niedokładnie. Nie są w stanie usunąć brudu z lakieru. Myjki nadają się tylko do spłukiwania. Po umyciu należy samochód dokładnie wytrzeć do sucha, wysychająca woda tworzy mało przyjemne zacieki i plamy, które niweczą naszą pracę. Bardzo korzystne dla wyglądu lakieru jest nałożenie na całą powierzchnię środka konserwującego i nabłyszczającego zarazem w postaci wosku a następnie wypolerowanie karoserii.  Mniej przyjemnym aspektem mycia samodzielnego jest problem chemii dostającej się do gleby. Przepisy o ochronie środowiska zabraniają mycia poza miejscami do tego wyznaczonymi. Mycie samochodu poza takimi miejscami jest karalne. I bardzo dobrze!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń wpis
Ocena: 0.0/5 (0 głosów oddany)
Myjnia naprawdę godna polecenia!

myjnia-zacisze.pl

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Ciekawe strony
urlopek.info-ciekawe miejsca na wakacje wizual.netserwer.pl
Wymiana linków - Bezpośrednie linki SEO
Wymiana linków - Link za link
Wymiana linków - Bezpośrednie linki SEO kondzio.info
Nowości z internetu
Podlinkuj mojego bloga
moto-blog motoryzacyjny

<a href="http://www.moto.vot.pl" target="_blank" title="moto-informacje zza kierownicy"><img src="http://www.moto.vot.pl/moto_blog.png" alt="moto.vot.pl" /></a>

Odwiedzin: